Domy szkieletowe, domy z drewna

Zalety domów z drewna

Dlaczego wybrać dom z drewna, a nie klasyczny?
Zastanawiałeś się nad ceną, czasem budowy i zdrowym powietrzem dla swojej rodziny? Ta oferta jest dla Ciebie! Drewno jest surowcem naturalnym, więc dlaczego

Dlaczego warto wybrać dom z drewna a nie klasyczny? Pewnie zdążyliście już zadać sobie to pytanie. Technologia budowy domów szkieletowych w Polsce bardzo się rozwinęła w ostatnich czasach, a zainteresowanie nią rośnie z roku na rok.

Drewno jest surowcem naturalnym, więc dlaczego go nie wybrać i to nie tylko ze względu na aspekt ekologiczny. Bardzo istotnym czynnikiem jest przede wszystkim niski koszt budowy oraz czas realizacji. Technologia sucha pozwala budować nie tylko w okresie letnim, ale i również zimą. Jeśli kiedykolwiek byliście w domu z drewna wiecie jaki jest w nim korzystny i specyficzny mikroklimat, który wpływa na lepszą jakość powietrza w porównaniu z domem murowanym – drewno naturalnie reguluje stan wilgotności.

Zalet domów drewnianych jest zdecydowanie dużo więcej niż wad, ale w każdej technologii znajdą się jakieś plusy i minusy. Zasadniczym czynnikiem jest wybór odpowiedniej firmy, która przestrzega wszystkich zasad.

– niski koszt fundamentów
– krótki czas budowy
– mikroklimat
– trwałość
– zdrowe powietrze
– możliwość budowy zimą
– łatwość modyfikacji
– reguluje wilgotność
– ogniotrwałość
– mała grubość ścian (większa powierzchnia do 10%)
– ekologia